Paskolos: pirmas kreditas be palūkanų

Įkvėpimas: nuo nepritekliaus iki turtingųjų ložės. Sėkmės istorijos.

Nors kartais paskolos atrodo ne pati sėkmingiausia karjeros pradžia, pasaulinė patirtis rodo: dažnai būtent pasiskolinti pinigai tampa atspirtimi įgyvendinant genialias idėjas, negrįžtamai pakeisiančias ne tik paskolos gavėjo likimą, bet ir daugybės žmonių gyvenimus. Juk kiek daug galėtų padaryti staiga suteiktos paskolos studentams, turintiems didžiulių mokslinių ambicijų ir perspektyvių mokslinių sumanymų. Štai dvi sėkmės istorijos, prasidėjusios nuo minusinio, įsiskolinto biudžeto, ir pasiekusios aukso amžių.

Hario Poterio“ sukūrėjos sėkmė prasidėjo nuo įsiskolinimų

J.K. Rowling, dabar žinoma kaip pasaulį pakerėjusių romanų apie Harį Poterį autorė, kažkada, pasirodo, buvo paprasta nepasiturinti moteris, kuriai skolos lapelis iš draugės ir padėjo realizuoti literatūrines ambicijas. Pirmosios knygos „Haris Poteris“ leidybai iš bičiulės  4 tūkst. JAV dolerių pasiskolinusi rašytoja šiuo metu yra viena daugiausiai per visą istoriją uždirbusių plunksnos meistrių. Jos knygų pardavimų pelnas per metus siekia apie 800 mln. JAV dolerių. Tad net ir paprasti įsiskolinimai, tokie kaip paskolos bedarbiams ar paprasčiausios greitos paskolos iš patikimų draugų gali virsti tikra aukso medžio sėkla.

Iš šio pavyzdžio, žinoma, galima pasimokyti ir drąsos bei pasiryžimo rizikuoti, laikytis savo tikslų. Juk J. K. Rowling savo ambicingumą įrodė ir anksčiau – būdama nepatenkinta paprastu sekretorės darbu, autorė iš pradžių ne griebėsi pragyvenimui imti paskolos, o išvyko į Portugaliją laimės ieškoti, dar šiek tiek pasibastė po Europą, ir šiuo metu dėsto viename Didžiosios Britanijos universitete literatūros mokslus. Tad polinkis nesitenkinti su esama situacija išryškėjo jau anksčiau. Pasaulinė patirtis rodo, jog žmonės, nebijantys rizikuoti (kad ir tokiuose nedideliuose žingsniuose, kaip trumpam išvykti savarankiškai gyventi į užsienį, ar ilgai nesvarsčius savo biudžetą papildyti paskolos internetu pinigais), gyvenime pasiekia daugiau. Tik svarbu, kad rizika būtų suderinta su atkaklumu. Jeigu barstysitės po siekių ir galimybių miškus, paskolos pinigus greitai iššvaistysite – verčiau judėti kryptingai, tikintis geriausių rezultatų.

Kultinė dainininkė Shania Twain karjerą pradėjo nuo finansinės globos

Tai, jog piniginės gyvenimas gali patirti ir tamsius, ir šviesius laikus, rodo ir dainininkės Shanios Twain patirtis.  Kanadoje gimusi mergina augo labai neturtingoje šeimoje. Paskutinėse vidurinės mokyklos klasėse sau pragyvenimui užsidirbdavo ne žavėdama aplinkinius muzikiniais talentus, o pardavinėdama mėsainius „McDonald“ restorane.

Iš tiesų Shaniai jaunystėje sekėsi ne per lengviausiai, nes paskolos nuo 18 metu padėjo judėti į priekį. Po ankstyvos tėvų žūties Shania taip pat patyrė finansinių sunkumų, tačiau dabar jos balsas yra vienas perkamiausių pasaulio muzikos industrijoje, jai priklauso ir visų laikų geriausių pasaulio moterų albumo titulas. Tad, jeigu kažkada bankai negalėjo dainininkei paskolinti tiek, kiek pageidauta, nes nebuvo patikimų laiduotojų, dabar Shanios paskola su uzstatu galėtų turėti keistą formą – užstatant savo neįkainojamą muzikinį talentą. Juokai juokais, tačiau beveik galime sakyti, jog šios dainininkės balsas taip pagerėjo svajingos muzikos gerbėjus, jog dabar klausytojai, neturintys pakankamai pinigų įsigyti kompaktinę dainininkės plokštelę, gali pradėti domėtis, kokios yra paskolos gavimo salygos , vien tam, kad galėtų nusipirkti Shanios albumą.

Tad nebijokite rizikuoti – paskolos nėra nuosprendis, tai tik vieno etapo dalis, galinti tapti puikiu pagrindu saviems sumanymams įgyvendinti. Paskolos dirbantiems gali tapti trumpalaikiu pragyvenimo šaltiniu, nutarus, jog metas išeiti iš darbo ir susirasti tikrai patinkantį  – net ir tokiose situacijos neverta raudonuoti prieš patį save, jog pasielgta negarbingai. To mus moko ir pasaulinio lygio pavyzdžiai.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*